Na runku pojawiła się niedawno nowa książka Vi Keeland pt. Nie dla mnie z www.taniaksiazka.pl. Warto powiedzieć trochę o bohaterach tej powieści. Polubimy stworzone przez Vi Keeland postacie. Szczególnie spodoba się nam Eva, przyjaciółka Val i Forda. Zakochamy się w tej dwójce za ich podejście do życia, luz oraz pozytywną postawę. I, z pewnością, za walkę o to, co było dla nich ważne.

Jak jest skonstruowana fabuła?

Historia w powieści pt. “Nie dla mnie” opowiedziana jest z perspektywy Val i Forda, co daje szansę lepiej ich przybliżyć czytelnikom i zrozumieć ich decyzje. Pisarka bardzo skupia się na uczuciach bohaterów, na tym, co myślą i czego się boją. Jest to szczególnie widoczne w przypadku Val, można poczuć, jak jest rozdarta między sercem a rozumem.

Jak się czyta tę powieść?

Vi Keeland potrafi sprawić, że z zapartym tchem będziemy przewracać kolejną stronę. Już nam się wydaje, że wiemy, jakie będzie zakończenie, ale droga do niego jest zawsze pełna wrażeń. Autorka od samego początku wciągnęła nas w wir:

  • wydarzeń,
  • emocji,
  • pytań wartych zastanowienia.

Dużo się tu działo, ale wszystko było przemyślane i rozwiązane. Uczucia bohaterów można było wyczuć w słowach, gestach i zobaczyć w oczach. To tylko powieść, ale Vi Keeland nie byłaby sobą, gdyby nie wplotła w nią więcej wątków z życia. Związała to wszystko w całość i sprawiła, że nie będzie liczyło się dla nas nic poza fabułą.

Jaki to typ książki?

Mamy tu połączenie ognistego romansu, uroczej komedii romantycznej i moralitetu. W spektaklu pt. “Nie dla mnie” jest to idealna mieszanka, która pobudza wyobraźnię, porusza serca. Powieść sprawia, że chce się wziąć odrobinę słodyczy i rozbawić do łez. Dialog jest zabawny, reakcje pomiędzy postaciami są przezabawne, czasami doprowadzi nas to prawie do łez. Jest to bardzo szybka, łatwa i przyjemna lektura. Różnica wieku, która jest tu głównym “problemem”, jest trudna do wyczucia. Sposób, w jaki autorka wykreowała bohaterów, to majstersztyk.